Publikuar me datën: Fri, Feb 25th, 2011

Britania mbetet mbështetëse e fuqishme e Kosovës

Prishtinë, 25 shkurt  – Ministri britanik për Evropën, David Lidington  e mirëpret formimin e koalicionit të ri qeverisës në Kosovë dhe zgjedhjen e presidentit, duke e cilësuar këtë si një një moment historik shumë të rëndësishëm për Kosovën, e cila sapo ka festuar trevjetorin e pavarësisë. Nëpërmjet një deklarate që e transmeton Ambasada britanike në Prishtinë, Lidington thekson se Britania edhe më tej mbetet një mbështetëse e fuqishme e Kosovës për integrim e saj euroatlantik dhe plotësisht mbështet vendosmërinë e deklaruar të Qeverisë së re për vazhdim të zhvillimit të marrëdhënieve me Bashkimin Evropian. “Jemi të entuziazmuar të punojmë me Qeverinë në detyrat e rëndësishme që e presin atë, në veçanti në forcimin e sundimit të ligjit, ndërtimin e qëndrueshëm të zhvillimit ekonomik dhe vazhdimin e decentralizimit të shërbimeve tek komunitetet vendore”, thuhet në deklaratë. Gjithashtu Ledington e mirëpret angazhimin e vendosur të Kosovës lidhur me dialogun e lehtësuar të BE së në mes Prishtinës dhe Beogradit. Ai vlerëson se ky dialog do të përkrahë bashkëpunimin e ndërsjellë dhe do të bëjë hapa praktikë për të përmirësuar jetën e njerëzve dhe do ndihmojë në arritjen e sukseseve drejt rrugës për në Evropë.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close