Publikuar me datën: Sun, May 22nd, 2011

Bogdanoviq: Ideja e ndarjes ekziston që një shekull

Zveçan, 22 maj – Ministri për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Goran Bogdanoviq, ka vlerësuar se gjatë dialogut në mes të Prishtinës dhe Beogradit duhet të bisedohet edhe rreth statusit të Kosovës, ashtu siç është mirë që të ketë “sa më shumë mendime të ndryshme” rreth kësaj çështjeje, raporton REL.
“Ne përgjigjemi në të gjitha tezat që dalin dhe sa më shumë mendime të ndryshme që ka, aq më mirë. Askush nuk duhet të gjykohet në bazë të deklarimeve se Kosova duhet të ndahet apo nëse duhet ruajtur e tërë krahina në kuadër të Serbisë”, ka thënë Bogdanoviq gjatë një interviste për Televizionin Most të Zveçanit.
Ai vlerësoi se ideja e ndarjes ekziston për më shumë se një shekull. Ministri ka shtuar se çështja e statusit është e nevojshme pasi për këtë arsye të gjitha problemet, energjia elektrike, telekomunikimi, liria e lëvizjes, me të cilat përballen edhe serbët edhe shqiptarët, janë të rënduara nga çështja e statusit.
“Ne kemi edhe strategji edhe platformë, e ruajm Kushtetutën dhe rezolutën e Kuvendit për Kosovën, pasi për ne këto janë obligative”, ka thënë Goran Bogdanoviq.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close