Publikuar me datën: Sat, May 22nd, 2010

Beogradi: Shqipëria paraqiti aspektin fetar të Kosovës në OKI

Beograd, 22 maj – Drejtori politik në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Serbisë, Borko Stefanoviq e ka akuzuar Shqipërinë se në konferencën e Organizatës së Konferencës Islamike është munduar që problemin kosovar ta paraqesë në baza fetare dhe jo etnike.
Telegrafi bën të ditur se Stefanoviq u ka thënë gazetarëve në Beograd se delegacioni i Shqipërisë në konferencën e OKI në Dushanbe të Taxhikistanit, ka ofruar një tekst-rezolutë për Kosovën, me anë të së cilës afirmohet pavarësia e saj, ftohen vendet anëtare që ta njohin Kosovën dhe kërkohet që OKI, siç tha ai, “të mbështesë kosovarët dhe myslimanët në Ballkan”.

“Është vërejtur një tentativë e qartë, e pabesë, që problemi i Kosovës të paraqitet në aspekt fetar dhe jo në atë etnik”, ka thënë Stefanoviq, duke shtuar se në tekst thirret edhe për afirmimin e Kosovës në arenën ndërkombëtare, përshëndetet anëtarësimi në FMN dhe BB dhe pohohet përcaktimi për vendosjen e marrëdhënieve diplomatike me Kosovën.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close