Publikuar me datën: Fri, Jul 22nd, 2011

Beogradi përgatit dy skenarë ndaj Kosovës

Beograd, 22 korrik   – Në Beograd thuhet se me aplikimin e ndalimit të mallrave të Serbisë nga Kosova, Prishtina ka “rrezikuar tmerrësisht” procesin negociator.

Siç mëson gazeta “Veçernje novosti”, transmeton lajmin QIK-u, Qeveria e Serbisë po përgatit dy skenarë. Siç theksohet fillimisht “do t’i japë shans” Brukselit, OKB-së dhe SHBA-së që të ushtrojnë presion mbi Prishtinën, që të tërheqë vendimin për “embargon”, në mënyrë që nëpërmjet bisedimeve të arrihet kompromisi rreth vulave doganore. Sipas gazetës në fjalë opsion rezervë, që do të aktivizohej nëse shterohen të gjitha mundësitë diplomatike, është që Beogradi t’i përgjigjet Prishtinës me ndonjë kundërmasë.

Kabineti i kryeministrit serb ka ngarkuar në mbledhjen e së enjtes Ministrinë e Ekonomisë që të informojë hollësisht CEFTA-n për vendimin e njëanshëm të Prishtinës dhe që të kërkojë të ushtrojnë presion mbi, siç thuhet, “shqiptarët e Kosovës”. Ndërsa, Ministria e Jashtme është ngarkuar që të informojë qendrat më të mëdha në botë – OKB, SHBA, Rusinë, BE për veprimet e Prishtinës, të cilat, siç thuhet, mund të rrezikojnë negociatat.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close