Publikuar me datën: Sat, Dec 10th, 2011

Beogradi nuk mundet në Bruksel pa normalizuar marrëdhëniet me Prishtinën

Lubjanë, 10 dhjetor  –  Raportuesi i Parlamentit Evropian për Serbinë Jelko Kacin thotë  “se parakushti i domosdoshëm për përparim më të shpejtë të Serbisë për në BE është normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën”.

Evrodeputeti slloven ka reaguar me një kumtesë për zhvillimet e djeshme në Bruksel.

“Parakushti i domosdoshëm për përparimin e Serbisë është normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën”, ka thënë Kacin dhe ka shtuar se pa bashkëpunim të plotë rajonal dhe stabilitet asnjë shtet i Ballkanit Perëndimor nuk mund të bëhet anëtar i Bashkimit  Evropian, njofton B92.

Ai thotë se marrëveshjet e arritura Beograd – Prishtinë duhet të zbatohen ë tërësi sepse vetëm në atë mënyrë Beogradi mund të kthejë besimin e luhatur tek anëtarët e BE-së dhe mund të marrë statusin kandidatit në marsin e vitit 2012.

Kacin ka përmendur edhe fillimet e bisedimeve të Malit të Zi me Bashkimin Evropian. “Kur të bisedohet për anëtarësimin, Mali i Zi do të jetë udhërrëfyes për B e H-në, Serbinë, Kosovën, Shqipërinë dhe Maqedoninë”, ka thënë Kacin.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close