Publikuar me datën: Fri, Sep 3rd, 2010

Athina: Zgjidhja për Kosovën sipas konsensusit BE-Serbi

Athinë, 3 shtator – Greqia dëshiron zgjidhje për Kosovën, e cila do të jetë rezultat i konsensusit në mesin e 27 vendeve anëtare të BE-së  dhe Serbisë, dhe se do të mbajë një qëndrim të tillë në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, ka thënë zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të këtij vendi, Grigoris Delavekuras, njofton RTV21.
Në një prononcim për mediat greke, të enjten, Delavekuras ka theksuar se Qeveria greke udhëheq politikë konstante dhe se përmes Agjendës 2014 ka arritur të ngjallë debatin për të ardhmen evropiane të Ballkanit Perëndimor në kuadër të Bashkimit Evropian.
Projekt-rezoluta serbe për Kosovën në AP të KB-ve, me anë të së cilës kërkohet zhvlerësimi i mendimit këshillëdhënës të GJND-së se pavarësia e Kosovës nuk është në kundërshtim me të drejtën ndërkombëtare, pritet të shqyrtohet më 9 shtator në New York.
Greqia është njëra nga pesë vendet e BE-së që ende nuk e ka njohur Kosovën.
Prishtina zyrtare ka shprehur bindjen se projekt-rezoluta nuk do të miratohet dhe sikurse në GJND, edhe në AP të KB-ve Kosova do të shënojë fitore.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close