Publikuar me datën: Sat, Oct 22nd, 2011

Ahtisaari: Serbia është hajn!

Beograd, 22 tetor – “Nobelisti për paqe, Marti Ahtisaari, ish-emisar special i Kombeve të bashkuara për Ksoovën, të cilin autoritetet e Prishtinës e kanë shpërblyer me Medalje të Artë të Pavarësisë, ka treguar se gjatë bisedimeve ndërmjet serbëve e shqiptarëve iu ka mbajtur anën separatistëve”, shkruan gazeta Kurir e Beogradit. Për ta ilustruar këtë pohin Kurir citon fjalët që Ahtisaari në vitin 2008 i ka thënë për rrjetin televiziv amerikan CNN.

AHTISAARI: “Njerëzit janë të lajthitur, mendojnë që ne – delegacioni i Beogradit, delegacioni i Prishtinës dhe unë si mediator – duhet të gjejmë kompromis ndërmjet dy palëve. Por situata është e këtill: Serbia është si një hajn që ia ka vjedhur kuletën (portofolin) Kosovës dhe unë si ndërmjetës nuk dua të mendoj se sa nga ato para do t’i mbajë hajni. Ai (hajni) duhet të kthejë tërë atë kuletë të mallkuar dhe të shkojë në burg për atë që ka bërë!”.

GAZETARI: Serbët mendojnë se atyre u është vjedhur kuleta, pra ekzistojnë dy anë të tregimit.

AHTISAARI: Jo, ekziston vetëm një anë e tregimit!

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close