Publikuar me datën: Thu, Feb 24th, 2011

Agim Çeku i kthehet zanatit të vjetër

Prishtinë, 24 shkurt – Në vazhdën e pranim-dorëzimit të detyrave nëpër ministri të republikës së Kosovës, sot u bë pranim-dorëzimi edhe i detyrës së ministrit të FSK-së. Në ceremoninë solemne, ish ministri i FSK-së, Fehmi Mujota i uroi mirëseardhje ministrit të ri, Agim Çekut, duke i dëshiruar punë të mbarë dhe suksese në drejtimin e kësaj force të vendit.
“Kjo ministri është me fat, sepse ministri Çeku ka një të kaluar të suksesshme dhe është njeri i cili frymon me natyrën e punëve dhe detyrave që ka ministria e FSK-së”, tha pos tjerash Mujota para gazetarëve, pas pranim-dorëzimit të detyrës.
Pasi pranoi detyrën, ministri Çeku falënderoi Mujotën dhe komandantin e FSK-së, gjeneralin Sylejman Selimi, si dhe gjeneralë dhe oficerë të tjerë të FSK-së, duke i përgëzuar për sukseset që ka shënuar kjo forcë.
“Unë ndihem njeri me fat që më është besuar ta drejtoj këtë ministri. E kaluara ime prej ushtaraku më bën që të ndihem shumë mirë në drejtimin e Ministrisë së FSK-së. Unë kam një të kaluar të përbashkët me shumicën e drejtuesve te FSK-së, fakt ky që më motivon edhe më shumë që të vazhdojmë së bashku drejt përmbushjes së suksesshme të objektivave të FSK-së. Kam besim të plotë se me përkrahjen e të gjithë ju, ne do të ecim shumë më shpejt në realizimin e synimeve tona.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close