Publikuar me datën: Tue, Jan 18th, 2011

A do ta kushtëzojë Brukseli Beogradin: O Kosovën, o BE-në!

Strasburg, 18 janar  – Në Beograd druajnë se Bashkimi Evropian mund të shtrojë kushtin formal “ose Kosova ose BE”, ndonëse deri më tash kjo nuk ka ndodhur “falë pesë vendeve anëtare që nuk e kanë njohur Prishtinën”. Nëse sot në Parlementin Evropian miratohet amandamenti i të gjelbërve se dialogu i Beogradit dhe Prishtinës nuk guxon të përfshijë çështjen e statusit, do të jetë ky “shantazh i parë formal” dhe vënia e “pengesës kosovare” që Serbia t’i bashkohet BE-së, vlerësohet në Beograd. Por, siç citon QIK-u mediat e Beogradit,  ekziston edhe amandamenti i pavolitshëm me të cilin kritikohet Serbia për shkak të shmangies që të dërgojë përfaqësuesin e saj në ndarjen e Çmimit Nobel për Paqe dhe konstatohet se Beogradi vetëm nën presion miraton praktikën dhe rregullat e BE-së.
Beogradi pret që sot Parlamenti Evropian të ratifikojë Marrëveshjen e stabilizim-asociimit të Serbisë dhe BE-së, ndërsa nesër miratimin e Rezolutës për integrimin e Serbisë.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close