Publikuar me datën: Wed, Dec 8th, 2010

Qeveria e Kosovës dënon fuqishëm vrasjen në Leposaviq

Prishtinë, 8 dhjetor – Qeveria e Republikës së Kosovës ka dënuar sonte fuqishëm aktin kriminal të vrasjes së zyrtarit të Komisionit Komunal të Albanikut, Shefko Sallkoviq, dhe plagosjes së zyrtarit tjetër të këtij komisioni, Edin Islamoviq.
“Ne vlerësojmë se ky është një akt qyqar dhe i papranueshëm për institucionet e Republikës së Kosovës dhe për qytetarët e Kosovës dhe kërkojmë nga organet përgjegjëse që të ndërmarrin hapat e duhur që akterët e këtij akti kriminal të përgjigjen para drejtësisë. Qeveria vlerëson se këto akte kriminale në asnjë mënyrë nuk mund të ndikojnë në suksesin e procesit zgjedhor të 12 dhjetorit.
Qeveria është e përkushtuar për të mbështetur KQZ-në për mbajtjen e zgjedhjeve të lira, demokratike, transparente, me pjesëmarrjen e të gjitha komuniteteve.
Ne jemi të bindur se ashtu si edhe në të gjitha zgjedhjet e mbajtura deri më tani, Republika e Kosovës, institucionet dhe qytetarët e vendit më 12 dhjetor para botës demokratike do të tregojnë pjekurinë e lartë politike, duke dërguar mesazhin e qartë të avancimit të proceseve demokratike në vend”, thuhet në komunikatën e qeverisë.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close