Publikuar me datën: Fri, Sep 23rd, 2011

“Nuk jemi talebanë, jemi shqiptarë”

Lëvizja “ Bashkohu”, kësaj radhe nuk ka e ka bllokuar rrugën për të protestuar, por ka zgjedhur hapësirat pran institucioneve qendrore, Qeverisë e Kuvendit për të dhënë porosinë e tyre ndaj kërkesave që kanë, për lejimin e shamive, ndërtimin e xhamisë dhe futjen e lëndës fetare në shkolla.

Protestës i priu kreu i Lëvizjes “Bashkohu”, Fuad Ramiqi, i  cili dha porosi për liderët institucional se ata nuk janë talebanë e as turq, por janë shqiptarë që sipas tij po kërkojnë zbatimin e drejtave të tyre dhe jo diskriminimi.  Në tubimi ku ishin pak më shumë se 200 vetë, u prezantua edhe platforma e Lëvizjes “Bashkohu” të cilët than se do të ndjekin çdo hap ligjore deri të përmbushja e kërkesave të tyre.

Me këtë rast Ramiqi paralajmëroi se protestat nuk do të ndalen asnjëherë ato do të vazhdojnë dhe zgjerohen në gjitha qytetet e Kosovës, duke nisur nga java e ardhshme.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close